5 мільярдів на ремонт дороги Київ-Чернігів, 120 мільйонів на реконструкцію «Качанівки», 136 мільйонів – на реконструкцію та будівництво шкіл. Загалом Управління капітального будівництва витратить п’ять з половиною мільярдів гривень на облаштування об’єктів інфраструктури. Про це Суспільному повідомила спікерка облдержадміністрації Алла Копиловська.
Капітальний ремонт автомобільної дороги М-01 Київ-Чернігів-Нові Яриловичі
Протяжність ділянки дороги, яку капітально відремонтують, – 80 км, з них 37 км – у нашій області.
Загальна вартість робіт – 5 мільярдів гривень.
Фото: Чернігівська облдержадміністрація
Це – найдорожчий проєкт, що реалізовується на кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку та Європейського інвестиційного банку.
Чотиришарове покриття дороги становитиме 45-50 сантиметрів, а на ділянці від Києва до транспортного вузла Кіпті встановлять нові дорожні знаки, нанесуть розмітку та облаштують зовнішнє освітлення.
Приймально-діагностичні відділення
Другий за вартістю проєкт – облаштування приймально-діагностичних відділень у дев'яти опорних закладах охорони здоров’я області. Його реалізують у рамках програми Президента України «Велике будівництво».
Загальна вартість – понад 100 мільйонів гривень.
Приймально-діагностичні відділення приведуть до єдиного стандартного зовнішнього вигляду та оснастять їх високотехнологічним медичним обладнанням для екстреної медичної допомоги. Після проведення реконструкції відділення матимуть в’їзд для автотранспорту швидкої медичної допомоги через павільйон або критий навіс, окремі бокси, загально-медичну та адміністративно-господарську зони.
На трьох об’єктах ремонтно-будівельні роботи були завершені у 2020 році, на шести будівельні роботи мають завершитись до кінця цього року.
Реставрація національного історико-культурного заповідника «Качанівка»
Фото: Вікіпедія
У палаці та парку здійснюватимуть благоустрій території та оснастять фондосховища та виставкові зали сучасним обладнанням.
Загальний кошторис – приблизно 120 мільйонів гривень.
Облаштування навчальних закладів області
Будівництво нової загальноосвітньої школи й облаштування комплексного спортивного та баскетбольного майданчиків та смуги перешкод в селі Григорівка Бахмацького району. Нині 98 дітей навчаються в аварійній будівлі 1905 року.
Фото: Чернігівська облдержадміністрація
Загальна вартість об’єкту становить 65,4 млн грн.
Також у 2021 році мають завершити першу та другу черги будівництва вартістю 29,7 мільйонів гривень. З цієї суми кошти ДФРР складатимуть 26,7 мільйонів і три мільйони – видатки місцевого бюджету.
На капітальний ремонт Городнянської загальноосвітньої школи № 2 витратять 23,8 мільйонів. Тут у 2019-2020-х роках були замінені вікна та двері, замінили покрівлю та утеплили фасад. На 2021-й заплановані роботи з внутрішнього оздоблення вартістю 12 мільйонів гривень.
Реконструкція школи в селі Журавка Варвинського району, де навчаються 235 дітей з Журавки, Кулишівки, Макіївки та Антонівки, стартувала два роки тому. Уже замінили дах, вікна, двері та утеплили фасад будівлі. На ремонт внутрішніх приміщень планують витратити 12 мільйонів.
Загальний кошторис проєкту – 27,6 млн грн.
Будівлю гімназії в Ічні почати відновлювати після часткової руйнації внаслідок вибухів складів боєприпасів в жовтні 2018 року. На сьогодні вже перевели будівлю на опалення від альтернативних джерел, модернізували тепломережу, замінили вікна та двері на енергозберігаючі, відремонтували саму будівлю та дах. У 2021-му завершуватимуть теплореновацію стін, перекриватимуть горища та зовнішні віконні укоси.
Вартість додаткових робіт орієнтовно становить 20 мільйонів, загальний кошторис проєкту — 31,2.
Хаб соціального партнерства та інституційного розвитку
Створюватимуть хаб на базі колишнього чернігівського кінотеатру імені Щорса. Завершити цей проєкт планують до 2023 року. Тут облаштують приміщення коворкінгу, універсального творчого простору, конгрес-холу та малого конференц-залу.
Загальна кошторисна вартість проєкту – 55 мільйонів гривень.
Реставрація Чернігівського обласного філармонійного центру
Фото: Вікіпедія
Реалізація проєкту розпочалася у 2020-му, коли частково реставрували фасад та покрівлю, замінили покриття прилеглого тротуару та відремонтували системи водостоку. Роботи з внутрішнього оздоблення заплановані на 20201 рік. Буде модернізована сцена та устаткування глядацької зали, оновлять освітлювальне та мультимедійне обладнання, замінять 620 крісел. Для людей з інвалідністю будуть встановлені пандуси та ліфти.
Загальна кошторисна вартість проєкту – 32,4 мільйонів, з яких 22,1– вартість запланованих робіт на 2021 рік.
Реконструкція будівлі хірургічного корпусу ЛОР- відділення Чернігівської обласної лікарні.
Фото: Чернігівська облдержадміністрація
Проєкт реалізують за кошти Державного фонду регіонального розвитку. Це – третя частина загального плану покращення надання профільної медичної допомоги в обласній лікарні вартістю 21,6 млн гривень.
Вартість робіт – 10,2 мільйонів гривень.
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.