Співачка ONUKA: «Чернігів – зґвалтований острівець мого дитинства»

242

Співачка ONUKA (Наталія Жижченко), уродженка Чернігова поділилась з журналістами своїми роздумами про те, як війна вплинула на неї та місто її дитинства — Чернігів. Жінка розповіла, що виїхала з Києва до Трускавця, а 23 березня повернулась. Більше не спілкується з родичами, які живуть у Росії, мріє після повернення зробити татуювання з відомою фразою українського прикордонника про російський корабель, проте не хоче бати на своєму тілі слово "русский", можливо це буде переклад на англійську, або ще якийсь варіант.
ONUKA сказала, що 120-річний будинок її бабусі і дідуся у Чернігові вцілів після пережитих містом бомбардувань, повилітали лише вікна.
— Чернігів – для мене це острівок дитинства, який зґвалтували. Як тільки я про це думаю, то одразу намагаюсь перемкнутися на якісь інші речі, бо бачила, як його понівечили. Я думаю, що місто, окрім людей, можна відновити. Головне, що дух Чернігова зберігся, бо збереглися храми, а це основне. Але я боюсь, що буде ще один наступ, і ми всі цього боїмося. Зараз Чернігів — це місто болю. Там я ховалась навіть фізично, коли мені було погано, а зараз мені погано і я не можу бути там, тому що в місті ще гірше, а мою капсулу спокою у голові — зруйновано, — каже Наталія..
Після війни співачка хоче дати концерт у зоні відчуження і одразу переїде жити до Чернігова.



Довідково:
Назва гурту ONUKA («Онука») – це данина пам'яті Олександру Шльончику. Колектив відроджує старі традиції, а у звучанні використовуються класичні народні інструменти бандура, сопілка та інші. Олександр Шльончик — займався розвитком культури у Чернігові, працював начальником відділу технічного контролю на Чернігівській фабриці музичних інструментів. Він розробляв та контролював виробництво всіх інструментів. На них і досі грають діти в музичних навчальних закладах Чернігова.
Також Олександр Шльончик виготовив близько 1000 інструментів своїми руками, був відомий по всій території Радянського Союзу. На його інструментах грали у Молдові, де Олександру Микитовичу присвоїли титул «Маестро». Також він допомагав відроджувати музичні інструменти у Литві та у Республіці Комі. Серед замовників був і відомий білоруський гурт «Пісняри».
Джерело: ЖВЛ

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Предыдущая статьяВ «ДНР» заявили о начале штурма «Азовстали» в Мариуполе
Следующая статьяНа полях «Вимал-Агро» на Чернігівщині виявили 1,5 тонни залишків від ракет