У медзакладах Чернігівщини не вистачає кисню для лікування хворих на коронавірус

180

В Ніжинській центральній міській лікарні не вистачає кисневих балонів – постачальник може забезпечити 70 балонів на місяць, а останнім часом заклад використовує по десять на добу. У Менській ЦРЛ нестача кисневих концентраторів – їх там п’ять, потрібно – 16. Борзнянська лікарня потребує і балонів і концентраторів – майже всім хворим необхідна киснева терапія.

Про це повідомляє Суспільне Чернігів з посиланням на керівників лікувальних закладів.

Зокрема, Петро Гармаш каже, гроші на кисень виділені – майже 15 мільйонів. Але отримають їх не всі лікарні. У Менській ЦРЛ не вистачає кисневих концентраторів. Таких у лікарні п’ять. Чотири з них віддали на підтримку хворих з коронавірусом. Один лишився на потреби інших пацієнтів.

Більш того, лікарні, що підписали з Нацслужбою здоров’я договір на лікування пацієнтів з коронавірусом, отримують близько 20 тисяч гривень на кожного хворого. У Мені ж не вистачає лікарів для того, щоб відповідати умовам договору.

Ніжинська центральна міська лікарня має такий договір, але кисню все одно не вистачає. За останні два дні тут використовується по десять кисневих балонів на добу. Раніше використовували по два. У зв’язку зі збільшенням коронавірусних хворих медичного кисню не вистачає, а постачальник не може надати більше, каже головний лікар закладу Олександр Костирко.

Чому такі жорсткі рамки – Олександр Костирко буде розбиратися з постачальником. За його словами, кисень потрібен не тільки пацієнтам з COVID-19.

Центральна райлікарня у Борзні використовує і балонний кисень, і концентратори. Не вистачає ні одного, ні іншого, говорить головна лікарка закладу Тетяна Стовба.

За словами Тетяни Стовби, у лікарні дев’ять кисневих концентраторів. Ліжок під коронавірусних хворих – 30. А за вимогами МОЗ, киснем мають бути забезпечені 80% ліжок. Лікарня не може виконати цю вимогу через проблеми в централізованому постачанні кисню.

Відділення заповнене – з 30 ліжок зайняті 27, кисню потребують 23. Лікарня гостро потребує кисневих концентратів.

За словами начальника управління охорони здоров’я Петра Гармаша, ці проблеми лікарні мають вирішувати самостійно прямими угодами з постачальниками, адже кошти на кисень вони отримують від НСЗУ – це прописано в договорі.

Утім, Менській ЦРЛ вони не дістануться – через відсутність договору з НСЗУ. Петро Гармаш каже, керівництво лікарні має вирішувати цю проблему безпосередньо з місцевою владою.

Головний лікар закладу вже звертався до міськради з проханням придбати хоча б п’ять кисневих концентраторів. Міськрада в терміновому порядку виділила гроші лише на один, адже якісний препарат коштує понад 140 тисяч 200 гривень.

коронавірус лікарні кисень концентратори нестача карантин

Предыдущая статьяОлександр Рябоконь: «Десна» не награла навіть на нічию»
Следующая статьяДзюдоїстка Білодід зазнала першої поразки за півтора року