Школу мистецтв у Чернігові перейменували. На честь кого і за які заслуги

186

Чернігівській міській школі мистецтв присвоєне ім’я почесного чернігівця Любомира Боднарука. Таке рішення ухвалили напередодні депутати міської ради.

Звернення надійшло від педагогічного колективу Чернігівської міської школи мистецтв. А попередньо протягом двох місяців проводилося громадське обговорення цієї пропозиції, у якому взяли участь усі зацікавлені. Депутати не сперечалися.

Це не перша успішна спроба увічнити ім’я Любомира Боднарука у Чернігові. У 2016-му році його іменем названа вулиця, що веде від П’яти кутів до вулиці Київської (колишня – Дзержинського).

Хто такий Любомир Боднарук?

Любомир Мирославович Боднарук – заслужений діяч мистецтв України, кавалер ордена «За заслуги» ІI ступеню, почесний громадянин міста Чернігова.

Він народився у Чорткові Тернопільської області у 1938 році. Музичну освіту здобув у Чернівецькому музичному училищі та Львівській консерваторії. Працював хормейстером Гуцульського ансамблю пісні і танцю Івано-Франківської обласної філармонії.

Любомир Боднарук створив Галицьку самодіяльну хорову капелу, хор вчителів, чоловічий квартет будинку культури, камерний хор музичної школи.

Тридцять років у Чернігові

З 1979 року життя і творча діяльність митця нерозривно пов'язані з Черніговом, куди диригент прибув для створення ансамблю пісні і танцю «Полісся».

З 1984 року Любомир Боднарук працював в Чернігівському музичному училищі – обіймав посаду заступника директора з навчальної роботи, очолював обласний відділ хорового товариства, був головою обласного відділення Фонду культури України.

Поступово у Чернігові склалися передумови для заснування професійного камерного хору. Урочиста презентація новоствореного хорового колективу відбулася 1997 року на сцені обласного академічного музично-драматичного театру.

Хор, за визнанням мистецтвознавців та фахівців музичного мистецтва, став одним з найдинамічніших художніх колективів нашої держави. Його очолив Любомир Боднарук. З 1998 року хор носить ім’я українського композитора Дмитра Бортнянського та діє при філармонії.

Одночасно з активною творчою роботою Любомир Боднарук вів послідовну музично-громадську діяльність. Очолював обласне відділення хорового товариства, ініціював проведення щорічних дитячих хорових фестивалів «Свято хору», свята дитячої хорової музики «Сонечко».

Помер маестро у грудні 2009 року. Похований в Чернігові на кладовищі Яцево. У 2010 році школа мистецтв заснувала «Чернігівську хорову асамблею пам’яті Любомира Боднарука», яка проводиться щорічно в день його народження – 1 червня.

Його донька – відома українська співачка, народна артистка України Жанна Боднарук.

На кого названі мистецькі школи у Чернігові

Тепер Чернігівська міська школа мистецтв носить ім’я Любомира Боднарука. На мапі Чернігова присутні ще два позашкільних навчальних «іменні» закладів.

Так, музична школа №1 містить у назві «імені Стефана Вільконського». Стефан Вільконський – віолончеліст та педагог, який працював у Чернігові з 1904 по 1920 рік.

Його зусиллями у нашому місті вперше були виконано ораторії Гайдна і твори Рубінштейна, регулярно приїздили на гастролі видатні музиканти того часу.

А музична школа №2 названа на честь піаніста, музикознавця, композитора Євгена Боголовського. У Чернігові він оселився у 1919 році і прожив до самої смерті у вересні 1941 року.

Спочатку – очолив музичний відділ у театрально-музичній секції відділу освіти. Пізніше – повернувся до викладацької та наукової роботи – працював заступником відновленого Чернігівського музичного училища та викладав фортепіано, теорію, гармонію, історію музики.

До речі, Чернігівське музучилище (тепер – коледж) також має іменну частину у назві – на честь видатного композитора, музичного педагога, уродженця Чернігівщини Левка Ревуцького.

школа мистецтв Любомир Боднарук музична школа Стефан Вільконський Євген Богословський музичний коледж Левко Ревуцький

Предыдущая статьяПорушники на Стрижні наловили зарибленого коропа на 11 тис. грн збитків
Следующая статьяОфициально: Украина закрыла небо для белорусских самолетов с 29 мая