Зруб криниці збудованої 1000 років тому можна побачити у Чернігові

429

Колодязь побудований в Х–на початку ХІ століть, знайдений археологами біля села Хмільниця, в урочищі Шумлай, експонується в Чернігівському історичному музеї імені Василя Тарновського.

Про нього розповідається на сторінці установи в мережі Фейсбук.

Криницю відшукали під час археологічної експедиції ще у 1991 році на території давнього поселення, яке розміщувалося на узвишші поряд зі струмками, що впадають у Стрижень.

Колодязь мав три шари облицювання і зверху був накритий дахом.

Ґрунтові води у цій місцині достатньо високі і якраз це дало можливість дерев’яним дошкам облицювання зберегтися. Під час досліджень на глибині понад 3 м вода постійно прибувала, тому для обмірів і фіксації доводилося викачувати її помпою. За висновками санепідемстанції вода, яка заповнювала колодязь була питною.

На дні колодязя археологи знайшли залишки семи горщиків.

Значні розміри котловану, наявність у верхніх шарах заповнення горілих прошарків дають змогу припустити, що над будовою були ще якісь дерев'яні конструкції.

Споруда проіснувала майже 50 років і була зруйнована, можливо через те, що використовувалася, як місце дохристиянських релігійних обрядів.

Розібраний по дошках колодязь відреставрували харківські фахівці. Після повернення до Чернігова колодязь посів чільне місце в експозиції історичного музею.

колодязь археологія Київська Русь криниця історичний музей

Предыдущая статьяПлисковская «бабка» — в проекте
Следующая статьяУкраина планирует запустить 7 спутников на орбиту и создать собственный космодром