Комунальні борги уряд на Чернігів обіцяє не «вішати»

182

Кабінет міністрів та місцева влада закріпили домовленості про непідвищення тарифів на тепло та гарячу воду у Меморандумі.

Документ підписали у вівторок, 9 лютого, міністр розвитку громад та територій, міністр енергетики, представники Асоціації міст України – міські голови та голова Національної комісії з держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

За словами міського голови Чернігова Владислава Атрошенка, важливим моментом, закріпленим у Меморандумі є зобов’язання щодо погашення боргів підприємств (надавачів послуг), які виникли не з їх провини.

– Прописано, що різниця в тарифах буде погашена в майбутньому не за рахунок місцевих бюджетів. Це великий плюс. Хоча й механізму ніхто поки не пропонує, – зазначив він.

Мова йде про ті борги, які накопичилися на підприємствах через невідповідність існуючих тарифів на послуги та їхнью собівартістю. Через це надавачі послуг працювали у збиток, накопичуючи борги.

– Історично тарифи були політичним питанням. НКРЕКП ніколи вчасно не реєструвала листи. Роками зростали ціни на газ, електроенергію, мінімальна зарплата, а листи реєструвалися через рік. А розрахунок ведеться саме з часу реєстрації, – звернув увагу Владислав Атрошенко.

Наразі механізм погашення цих боргів не розроблений. Міський голова Чернігова запропонував порахувати усю різницю в тарифах, що утворилася за останні 5 чи 10 років саме через запізнілу реакцію держави на подорожчання газу, електроенергії та зростанні мінімальних зарплат.

– Порахувати в ідеалі за 10 років. Або хоча би 5. Порахувати три складові – газ, електроенергія, мінімалка. Ці цифри на кожну дату є офіційними. І за певний період порахувати за формулами реальну різницю в тарифах. Це як мінімум пару мільярдів доларів.

А далі – якщо таких сум немає в бюджеті, то за рахунок кредитування держави з боку МВФ перекачати кошти з кредитного напрямку в НАК «Нафтогаз». Погасити борги і не нараховувати за це пеню, – поділився своїм планом міський голова Чернігова.

Також він наполягає на тому, аби у майбутньому тарифи на комунальні послуги перераховуватися день у день після змін вартості складових цих тарифів.

Щодо меморандуму, то він також закріплює обіцянку, що до кінця опалювального сезону 2020-2021 років українці безперебійно отримуватимуть опалення у свої домівки. Вартість послуги постачання теплової енергії та гарячої води у багатоквартирні будинки протягом нинішнього опалювального сезону не зміниться.

Для підприємств передбачені відстрочка оплати за природний газ та компенсації різниці між ринковою ціною природного газу та ціною, врахованої в тарифах за тепло.

меморандум тарифи борги

Предыдущая статьяБыло ли изнасилование на Гончей?
Следующая статьяМВД в этом году модернизирует гидрометеослужбу ГСЧС и запускает систему аэромедицинской эвакуации