Одне з сіл Чернігівщини може стати найгарнішим в Україні

279

Особливість сільської естетики Чернігівщини – це дерев’яні мережива, якими господарі оздоблюють свої будинки. Про це в ефірі Українського радіо: Чернігівська хвиля розказала лідерка проєкту «Made in Ukraine», ініціаторка конкурсу «Найгарніше село України» Юлія Савостіна, поділившись враженнями від експедиції Чернігівщиною.

«Ми поїхали по країні, для того, щоб випустити 12 путівників Україною. І, коли ти вчетверте об’їжджаєш всю країну, раптом помітила, що за останні два роки дуже сильно змінилися українські села. Все-таки децентралізація далася взнаки: села почали бути охайнішими, з’явилися парки й майданчики, пофарбовані будиночки. Стали привабливішими».
За словами Юлії, тоді вона й зрозуміла, що, окрім традиційного туристичного «золотого трикутнику» — Київ-Львів-Одеса, треба показувати ще щось – незвідане, незвичайне.
Для міського жителя, говорить Юлія, цікавіше дивитися на автентичні речі. Для того й робиться конкурс – відкрити туристичні напрямки не лише по містах, фортецях і природних заповідниках.
«Ми робимо все можливе, аби показати ще сільську естетику, яка варта уваги, варта того, щоб туди приїздив турист і привозив свої гроші. І, зрештою, поліпшував економічну ситуацію, яка склалася в селах».

Конкурс «Найкрасивіше село України» команда планувала запускати у 2021 році. Втім, карантин вніс свої корективи, й розпочали вже у липні 2020-го. Люди надсилали світлини, й організатори стали їздити, аби переконатися, що це місце дійсно варте уваги туристів. Тепер план такий: за два місяці завершити експедиції, навесні оголосити голосування й у червні вже вітати переможців.
До Чернігівщини Юлія з колегами приїхали в середині грудня – в соцмережах їм написала жителька області, надіславши фото будиночків з дерев’яним різьбленням.
«Ми спочатку подивилися все в Чернігові з цієї майстерності – дерев’яного мережива. Потім поїхали в бік Корюківки: там починаються такі яскраві будинки, знаєте, як із фільмів. Потім поїхали в бік Погорільців, і там нас неймовірно вразила архітектура, неймовірно вразили кольори, те, як це все зберігається і підтримується місцевими жителями. Тобто кожна людина, яка живе в будинку, намагається (як би скрутно не було у селах) підтримувати будинок у такому естетичному вигляді. Нас це неймовірно вразило. І майстерність людей, які досі володіють таким ремеслом – різьблення такого мережива – це неймовірно», — розповідає Юлія Савостіна.
З її слів, такої архітектурної естетики команда не зустрічала ніде.
«Ми приїхали групою, і зрозуміли, що ми такі, трошки «розірвані» — ми не очікували такої краси».


Юлія каже, що мешканці Чернігівщини не звикли до туристів, і це помітно. Побоюються їх. До того ж, не вистачає інфраструктури: турист має десь їсти, ночувати, щось купувати на пам’ять. Чернігівські майстри ж, вважає Юлія, «поки що не дуже хочуть рекламувати себе».

Зареєструвати своє село на участь у конкурсі «Найгарніше село України» може будь-який його житель. На Фейсбуці є сторінка «Найгарніше українське село». Там можна залишити заявку, в довільній формі: розказати, чому ви вважаєте своє село найкрасивішим, показати світлини. Організатори потім зв’язуються з вами, уточнюють деталі і вирішують, чи додавати його до конкурсу, чи вирушати в експедицію.
«Має бути охайний центр. Має бути не один гарний будинок, не одна церква, не одна вулиця. А кілька».
Переможці конкурсу отримають грошову винагороду на розвиток своєї місцевості.






UA: Чернігів. Фото: Юлія Савостіна

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Предыдущая статьяНа Крещение Ярославский сходит в СБУ, чтобы рассказать, кто “изменник” и “диверсант” в деле “Мотор Сичи”
Следующая статьяВода + спирт = елітна текіла та віскі. На Чернігівщині робили фальсифікат і труїли ним сусідів