Екватор локдауну в Чернігові: як працюють місцеві підприємці

187

Чернігівці вже пережили половину терміну жорсткого карантину, введеного з 8 по 24 січня, та встигли розкритикувати його організацію Кабінетом міністрів України та інтерпретацію місцевими підприємцями.

Де логіка?

Перше, на що звернули увагу жителі міста, – це відділи побутової продукції в супермаркетах, перекриті сигнальною стрічкою, а саму продукцію під загрозою штрафу відмовлялись пробивати на касах. Мова, перш за все, про шкарпетки, панчохи, тарілки і тому подібне, але деякі магазини пішли далі та перестрахувались. В окремих супермаркетах неможливо було придбати туалетний папір та презервативи, хоч ця продукція й відноситься до засобів інтимної гігієни, які офіційно дозволені до продажу.

У відповідь на критику українців у соцмережах міністр охорони здоров’я Максим Степанов відповів, що список забороненої продукції під час локдауну був відомий ще за місяць до його початку і придбати необхідну кількість футболок та шкарпеток не було проблемою. Проте міністр, напевно, забув, що уряд за кілька днів до старту локдауну дозволив продаж побутової хімії та друкованої преси, які ще до нового року були в переліку заборонених товарів на час локдауну. Та й уточнений перелік цієї самої «запрещенки» в уряді винесли на загал ледь не за день до початку жорсткого карантину. Саме тому чернігівці до останнього не розуміли, що вони зможуть придбати в карантин, а чим треба запастися більш ніж на два тижні.

За словами приватної підприємниці Наталі Тимофеєвої, яка продає посуд та інше хатнє начиння на торговій базі «Шанхай», що в районі Ремзаводу, була надія, що локдаун все ж таки не введуть, бо розуміли, що платити податки та за оренду приміщення буде просто ні з чого.

Золота жила сервісів з доставки

Свою звичну роботу припинили ресторани та кафе Чернігова, які перейшли тільки на доставку своєї продукції. Одними з таких закладів стали вареничні «Балувана Галя» та кав’ярня «Шарлотка». Їх управляюча Дар’я Дьякова каже, що, хоч у них і є досвід одного локдауну та кількох карантинів вихідного дня, все одно заклади втрачають левову частку своїх прибутків.

За словами пані Дар’ї, робота закладів тільки на доставку – це не спосіб заробити шалені гроші. Таким чином заклади можуть лише триматися на плаву, заробляючи 20–30 % від своєї звичної виручки. Тим паче з кожного замовлення кафе та ресторани віддають від 25 до 30 % чека сервісам доставки.

Поліція не спить

Слідкують за дотриманням протиепідемічних заходів під час локдауну правоохоронці. Лише за перші кілька днів вони встигли виписати майже 40 адмінпротоколів різним суб’єктам господарювання Чернігівщини. Також активні дії поліцейських відзначили наші співрозмовниці, адже, як каже Наталя Тимофеєва, на чернігівському «Шанхаї» правоохоронці час від часу і справді перевіряють, чи дійсно не провадиться торгівля непродовольчими товарами.

Фатальне подовження локдауну

Днями міністр охорони здоров’я Максим Степанов на одному зі своїх брифінгів заявив, що, на його думку, через імовірне збільшення хворих на коронавірус та сезонний грип локдаун варто подовжити як мінімум до кінця січня.

На думку Дар’ї Дьякової, додатковий тиждень локдауну пережити можна, але не більше.

***

підприємці коронавірус локдаун карантин уряд робота

Предыдущая статьяКравчук отреагировал на заявления в ОРДЛО о «возвращении» Украине удерживаемых лиц
Следующая статья«Слуги народа» из-за вакцины от COVID-19 вызвали на совещание Степанова: о чем говорили