Ціни на нафту зросли в понеділок після кількох днів ударів "око за око" між США та Іраном, які підкреслили крихкість їхньої тимчасової мирної угоди та знову уповільнили доставку енергоносіїв через Ормузьку протоку, пише УНН з посиланням на Reuters.
Деталі
Ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 58 центів, або 0,8%, до 72,57 долара за барель о 02:07 за Гринвічем (05:07 за Києвом), тоді як ціна на американську нафту марки West Texas Intermediate становила 70,11 долара за барель, зрісши на 88 центів, або 1,3%.
"Ринок нафти все ще має багато ризиків. Попри це, учасники, схоже,… зосереджуються на тому, що означатиме подальше відновлення поставок нафти для світового балансу", — ідеться в примітці аналітиків ING у понеділок.
"Ця самовдоволеність дивна і явно залишає значний ризик зростання, якщо відновлення поставок виявиться повільним", — зазначили у аналітики.
Минулого тижня ціна на нафту марки Brent впала на 10,6%, що стало її третім зниженням у тижневому вимірі, після того, як поставки нафти через протоку минулого тижня зросли до найвищого рівня з початку війни США та Ізраїлю проти Ірану наприкінці лютого.
Однак з того часу рух сповільнився після поновлення атак на судна в протоці з четверга, включаючи пов'язаний з Катаром нафтовий танкер, що спровокувало удари з боку США та Ірану, що стало "найгіршою" ескалацією з моменту підписання тимчасової мирної угоди.
Обмежуючи зростання цін на нафту, Іран та США домовилися припинити нещодавні бойові дії в Перській затоці та відновити переговори щодо своєї суперечки щодо Ормузької протоки, заявив у неділю американський чиновник.
США та Іран домовились про негайне припинення взаємних атак — ЗМІ29.06.26, 07:31 • 1854 перегляди
"Ринок, імовірно, переоцінить своє припущення щодо швидкого відновлення поставок нафти з Перської затоки", — ідеться у примітці аналітиків ANZ.
Саудівський нафтовий гігант Aramco відновив завантаження нафти у п'ятницю на своєму терміналі Рас-Танура, на захід від Ормузької протоки, після майже чотиримісячної зупинки, на тлі того, як виробники нафти збільшили видобуток та експорт перед укладенням тимчасової угоди.
Завантаження продовжувалося навіть після того, як у неділю в Рас-Танура розбився гелікоптер, що належить компанії, у результаті чого загинули 14 людей. Причина аварії невідома.
У Саудівській Аравії розбився гелікоптер нафтової компанії – загинули 14 людей28.06.26, 15:17 • 2652 перегляди
"Фізичні поставки обмежені затримками танкерів, пошкодженою інфраструктурою та зупинкою виробництва. Може знадобитися решта року, перш ніж постачання наблизиться до доконфліктного рівня", — заявили аналітики ANZ.









