6 травня в Музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського сталася важлива подія – після зимування в теплиці до саду повернулися агави. Їх висадили на головних клумбах у формі кола та в центральній частині саду.
Про це повідомляє Департамент культури.
Агава – це теплолюбива рослина. Її Михайло Коцюбинський уперше побачив під час подорожі на острові Капрі. Він описав її у оповіданні «На острові»: «Завжди хвилююсь, коли бачу агаву: сіру корону твердого листу, зубатого по краях і гострого на вершечку, як затесаний кіл. Розсілася по терасах і коронує скриту силу землі. Або її цвіт – високий, до щогли подібний зелений стовбур з вінцем смерті на чолі. Бо така таємниця агави: вона цвіте, щоб умерти, і умирає, щоб цвісти».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чисте місто починається з кожного: толока у Березовому гаю
Незадовго до смерті письменника з оповіданням «На острові» познайомився його брат Хома Коцюбинський. «Я прочитав, – згадував він, – і здивувався, як сухий ботанічний опис опоетизовано. Агава у Михайла Михайловича не звичайна рослина, а якась жива істота. Коли через кілька хвилин я висловив своє захоплення описом, Михайло Михайлович нервово повів рукою, ніби хотів щось від себе одігнати, і сказав: «Розумієш ти, що я не агаву змалював, а своє життя…».
Тепер же кожен гість музею Коцюбинського має унікальну можливість помилуватися красою екзотичної красуні.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
TagsНовини Чернігів Чернігівщина








