На Чернігівщині можна побачити птаха, який має голкоподібний хвіст

9

На Чернігівщині можна побачити птаха, який має голкоподібний хвіст . І назву має відповідну – шилохвіст. Належить до різновидів/родини качок, проте має свої особливості. По-перше, тонкий хвіст, по-друге – на відміну від інших птахів цього виду, пірнає у воду в пошуках їжі не повністю, а наче перекидається, і завдяки довшій шиї в неглибоких водоймах може діставати здобич із дна, а назовні залишається такий собі «поплавок» – майже у вертикальному положенні тулуб і гострий хвіст. Також може здзьобувати їжу і з поверхні води.

Для Чернігівщини це перелітний птах, який одним із перших серед перелітних качиних повертається із місць зимівлі, коли водойми в нас ще можуть бути скуті кригою. Під час перельотів швидкість шилохвоста може досягати 80 км на год. Побачити цього птаха можна у річкових заплавах з чагарниками осоки, біля озер, у заплавних луках, він переважно уникає лісових тінистих водойм, адже надає перевагу відкритій місцевості з густою трав’янистою рослинністю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рідкісна червонокнижна комаха мешкає на Чернігівщині

Цікаво, що самка протягом року не змінює окрас, а ось самець на шлюбний період яскраво «перевдягається»: голова каштанового кольору, на потилиці значно темніша, з боків має білі смужки, які з’єднуються на грудці та проходять через всю нижню частину тулуба. Хвіст, крила, спина на сірому фоні мають чорно-білі смужки. Після цього важливого періоду окрас цього «красунчика» стає не таким яскравим і більш схожим на окрас самиці.

Самка, коли підходить час до кладки яєць, на добу зазвичай відкладає одне яйце. У повній кладці може бути до 10 яєць, а інколи навіть і більше. Якщо першу кладку з якихось причин втрачено, самка може відкласти другу кладку. За сприятливих умов шилохвости – довгожителі, вони можуть жити чверть століття. Належить до регіонально рідкісних тварин Чернігівщини.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Джерело: Чернігівщина туристична, за матеріалами bird-ukraine.pp.ua, wikipedia, pernatidruzi.org.ua, eco.cg.gov.ua

TagsНовини Чернігів Чернігівщина

Предыдущая статьяСуботній рецепт: кабачкова запіканка з куркою
Следующая статьяХаос на элитном круизном лайнере: 140 пассажиров слегли с таинственной болезнью