На Чернігівщині мешкає рідкісна червонокнижна комаха — бражник дубовий

11

Бражник дубовий Marumba quercus – великий метелик з розмахом крил — 82-115 мм. Статевий диморфізм не досить виразний. Метелик з характерною зовнішністю: вузькі видовжені крила з хвилястим зовнішнім краєм. Забарвлення мінливе, захисне. Передні крила жовтувато-світло-коричневі з кількома поперечними лініями. Задні — червонувато-бурі з світлішим зовнішнім краєм та світло-жовтими плямами в задньому куті крила.

Зустрічається у мішаних лісах, дібровах, рідколіссях, іноді — у лісосмугах та парках. Протягом року розвивається 1 генерація. Літ імаго триває з травня до липня, метелики активні у сутінках та вночі, не живляться. Гусінь розвивається з липня до вересня на дубах, переважно молодих. Лялечки зимують у ґрунті.

В Україні зустрічається у степовій та лісостеповій зонах.

Причина зміни чисельності: найімовірніші: знищення природних біотопів, застосування пестицидів у лісах.

Режим збереження популяцій та заходи з охорони:

Як компонент біоценозу пасивно охороняється у заповідниках пд. України.

Цікаві факти:

Маскування на високому рівні. Крила метелика імітують кору дуба — це майстер маскування від хижаків. Навіть у денному спокої він залишається майже непомітним.

Гусінь – зелене диво. Гусінь яскраво-зелена з характерним рогоподібним виростом на задньому кінці тіла. Вона харчується виключно листям дуба.

Живе лише кілька днів. Дорослий метелик не має ротового апарату — він не харчується і живе лише кілька днів для розмноження.

Політ уночі. Marumba quercus активний уночі. Його потужні крила дозволяють долати великі відстані в пошуках партнера.

Джерело: 0462.ua

Предыдущая статьяПалата представителей США приняла первый федеральный законопроект о стейблкоинах
Следующая статьяПенсия в Украине: какой стаж и зарплата необходимы для выплат в 11 тыс. грн