Сапер із Чернігова на псевдо «Десна» до війська долучився ще у 2013 році. На захист Батьківщини чоловік став від початку російсько-української війни – був одним із тих незламних захисників, хто протягом трьох місяців боронив Луганський аеропорт у складі 1-ї окремої танкової Сіверської бригади.
«Продовольство та боєприпаси скидали з літаків, із висоти 10 000 метрів, тому що активно працювала ППО противника. По вантажі виїжджали за периметр на бронетехніці. Воду, продукти, ліки, зброю забирали й в насадженнях кукурудзи та соняшнику», – згадує він.
У 2017 році захисник повернувся до цивільного життя, певний час працював за межами України, однак не втрачав пильності та був готовий у будь-який момент повернутися в стрій:
«24 лютого встав о 4-й ранку, чуйка підказувала щось не добре. Ввімкнув телевізор, зрозумів, що розпочалося. Взяв рюкзак і поїхав до Чернігова. Таксист мене довіз до мосту, далі я вже пішов пішки, доєднався до побратимів. Мінували необхідні ділянки, підривали ворожу техніку й особовий склад».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Три громади Чернігівщини опинилися під ворожим вогнем
«Десна» каже, що раніше безпілотників так багато не було. Навіть якщо порівнювати із 2022-м та 2023 роком, тоді можна було спокійно виходити на нуль і мінувати безпосередньо біля противника:
«Зараз це надзвичайно складно, інколи навіть не можемо доїхати до місця. Однак усе залежить від ситуації. У мене були випадки, коли я йшов на бойові завдання сам, щоб не ризикувати хлопцями».
За словами побратимів, «Десна» – справжній приклад для наслідування, який передає їм свій цінний бойовий і життєвий досвід. Захисник не будує захмарних очікувань та усвідомлює, що швидкої перемоги очікувати не варто. Головне для нього, щоб якомога більше українських воїнів повернулися додому живими, а бійці 1-ї окремої танкової Сіверської бригади роблять усе можливе, аби повернути кожен сантиметр української землі.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Джерело: Чернігівський обласний ТЦК та СП
TagsВійна Новини Чернігів Чернігівщина