Про це очільник Чернігівської ОВА повідомив на брифінгу «Енергетична безпека Чернігівщини, опалювальний сезон та програми підтримки енергетики», — пише сайт PECHERA info. За словами Чауса, Обленерго дуже складно від’єднувати від електроенергії будинки, які розташовані поруч з об’єктами критичної інфраструктури. Тож, Кабмін вніс зміни в інструкцію, яка регламентує складання графіків відключення світла.
«Вони розширені і справедливіші, ніж раніше. А саме: дуже багато об’єктів, які раніше відносилися до об’єктів критичної інфраструктури — нині виключені з цього списку», — повідомив на брифінгу Сергій Фелик, голова правління АТ «Чернігівобленерго».
Відповідно, за рахунок цих змін, кількість житлових будинків, де, у разі потреби, вимикатимуть електроенергію, збільшилася. А це дасть змогу зробити інтервали відключень коротшими, — запевнив очільник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.
«Якщо ви бачите, що в одному будинку світло є, а в сусідньому немає — треба розуміти, що в першу чергу воно живить об’єкт критичної інфраструктури. Сьогодні ми графіків відключень не застосовуємо, але це не означає, що ми не робитимемо цього завтра. Бо росте споживання, і ворог щоденно вражає енергетичну інфраструктуру. А найголовніше — генерацію та транспортування, які є важливими складовими того, щоб електропостачання доходило до будинків, підприємств і установ».
За його словами, нині на Чернігівщині є достатня кількість потужностей альтернативної енергетики, які здатні забезпечити більше 20% потреб області. Крім того, донори передали більше тисячі генераторів. Запасів пального, у разі тимчасового блекауту, каже, вистачить на всі.
«Понад 1500 — це ті, що встановлені в органах місцевого самоврядування, закладах освіти та охорони здоров’я, а також соціальних закладах. 630 генераторів встановлено саме на комунальних підприємствах, об’єктах ЖКГ, водопостачання та теплопостачання», — додав очільник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.
Марина Дубина
Чернігівська Медіа Група
Джерело: 0462.ua