Багато власників котів стикаються з ситуацією, коли їхній улюбленець зовсім не цікавиться придбаними для нього іграшками. Натомість він воліє ганятися за мотузками чи клубками ниток, аніж гратися з дорогими іграшками з магазину. Чому так відбувається і як зацікавити кота гратися з іграшками?
Причини байдужості кота до іграшок
Існує декілька поширених причин, через які кіт може ігнорувати свої іграшки:
Іграшки нецікаві
Якщо іграшки статичні і не рухаються самі по собі, коту швидко набридає з ними гратися. Коти люблять все, що рухається — м'ячі, хвости, миші тощо. Тому статичні іграшки їх мало цікавлять.
Неправильний розмір чи матеріал іграшок
Деякі іграшки можуть бути занадто великими чи зробленими з матеріалу, який не подобається коту, наприклад, пластик. Краще обирати іграшки середнього розміру з м'яких тканин чи хутра.
Кіт самотній
Якщо у кота немає компанії інших тварин або його господарів, йому може бути не цікаво гратися наодинці. Домашні коти — тварини зграї, тому потребують соціальної взаємодії.
Коту не вистачає фізичної активності
Якщо кіт весь день сидить вдома без руху, у нього може просто не бути бажання гратися з іграшками. Потрібно забезпечити коту фізичні вправи та активні ігри, обравши правильні товари для котів Zoo-expert, які зможуть зацікавити вашого пухнастого друга.
Кіт хворий
Іноді причиною відмови від улюблених занять може бути погане самопочуття кота або хвороба. Варто звернутися до ветеринара за консультацією.
Як зацікавити кота гратися з іграшками
Щоб кіт все ж почав цікавитися іграшками, можна спробувати кілька способів:
- Купувати інтерактивні іграшки. Обирайте іграшки, які самі рухаються, видають звуки чи реагують на дотик кота. Це збільшить їх привабливість в очах тварини. Добре підійдуть миші на мотузці, кульки з дзвіночком тощо.
- Гратися разом з котом. Якщо ви будете самі гратися з іграшкою, помахуючи нею чи котивши її, це зацікавить кота і він приєднається.
- Використовувати іграшку як винагороду. Коли кіт зробить щось гарне, давайте йому улюблену іграшку. З часом він почне асоціювати гру з задоволенням і чекатиме на неї.
- Експериментувати з різними іграшками. Спробуйте іграшки різних типів — м'які, гумові, плюшеві, з пером, зі шкіри тощо. Можливо, якийсь один тип виявиться улюбленим.
- Гратися з котом щодня. Виділяйте регулярний час на ігри з котом, щоб це увійшло для нього у звичку. Краще гратися коротко, але часто.
Також для стимуляції інтересу кота до гри використовуйте товари для домашніх тварин — “приманки” на паличках, лазерні вказівники, хвости-мотузки тощо. Вони допоможуть розвинути у кота інстинкт полювання і пожвавити його апетит до гри.
Висновки
Отже, якщо кіт не цікавиться іграшками, спочатку варто з'ясувати причину. Можливо, йому просто набридли старі іграшки чи він почувається самотньо. А можливо, коту не вистачає руху чи у нього якісь проблеми зі здоров'ям.
Щоб заохотити кота до гри, купуйте цікаві інтерактивні іграшки, грайтеся з ним разом, використовуйте іграшки як винагороду і приділяйте йому більше уваги та часу. Спеціальні іграшки для котів також стимулюватимуть його природні інстинкти до погоні та полювання. І тоді ваш улюбленець обов'язково оцінить радість спільних ігор
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.