Російські спецслужби готували повалення влади у Вірменії

20

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян звільнив з посади начальника служби державної охорони Саркіса Ованісяна.Його обов’язки виконуватиме заступник голови відомства Артур Гаспарян, пише видання haggin.az

Ованісян був призначений головою Служби державної безпеки лише 4 місяці тому, 28 квітня цього року. Його звільнення сталося на тлі повідомлень про запланований Кремлем державний переворот у Єревані за участю найманців ПВК «Вагнер».

Сам Ованісян не є членом команди Пашиняна: він працює у системі служби держбезпеки ще з часів правління Сержа Саргсяна (Президент Вірменії з 2008 по 2018 рік – ред).

Зазначимо, що Саркіс Ованісян народився в Єревані 1968 року. Служив в Афганістані, а потім брав участь у війні проти Азербайджану у 1990-1992 роках. Надалі працював у департаменті забезпечення безпеки президента та високопосадовців МВС Вірменії, обіймаючи посади від охоронця до начальника відділу в органах держбезпеки.

Нагадаємо, що під час недавніх держпереворотів в африканських країнах російські сценаристи запускали вперед саме керівників служб безпеки повалених президентів та командувачів нацгвардій. За інформацією видання, Ованісян був тісно пов’язаний із російськими спецслужбами, про що стало відомо західним розвідслужбам, які й порекомендували Пашиняну вчасно усунути «крота» зі свого близького оточення.

expert.in.ua