Китай обурився через те, що країни НАТО назвали його “загрозою”

19

Китай вкотре різко розкритикував НАТО, Пекін обурив той факт, що члени Альянсу класифікують КНР як “загрозу”. Таку заяву зробило китайське посольство в Норвегії у відповідь на нещодавні висловлювання генсека блоку Єнса Столтенберга, коли той перебував з візитом у цій скандинавській країні. Про це пише Reuters.

У посольстві Китаю наголосили, що очільник Північноатлантичного альянсу назвав КНР загрозою для інших країн. Також Столтенберг, на переконання київської сторони, обвинуватив Китай у залякування та придушенні тих держав, які йому не підкоряються.

“Китай закликає НАТО припинити розпалювання регіональних конфліктів, розбіжностей і заворушень”, – вказано у заяві відомства.

Окрім того, китайська сторона натякнула, що світу і так “зрозуміло, хто є реальною загрозою регіональному та глобальному миру”.

“НАТО претендує на роль регіональної та оборонної організації, але деякі члени НАТО постійно виходять за рамки традиційних оборонних районів, часто встановлюючи тісні військові контакти з країнами Азійсько-Тихоокеанського регіону, що призводить до ескалації напруженості”, – наголошується у заяві посольства.

Сообщение Китай обурився через те, що країни НАТО назвали його “загрозою” появились сначала на Новини Ю.